Banánovník lotosový , 20-30 cm, kont. 1 l

Výprodej Zľava 56%

Atraktivní rostlina s exotickými žlutými květy připomínajícími lotos.

 
Botanický název:
Musella Lasiocarpa
Kontejner:
1 l
Prodejná velikost:
20-30 cm
Obj. číslo:
9613
Dostupnost
skladem
 
Ušetříte:
56% = 166 Kč
Cena s DPH:
344 Kč 153 Kč
Cena bez DPH:
299 Kč 133 Kč
-+

Banánovník lotosový , 20-30 cm, kont. 1 l

Atraktivní rostlina s exotickými žlutými květy připomínajícími lotos.

Parametry a vlastnosti

Doba kveteníVI-VIII
Stanovištěslunce, polostín
Půdapropustná, vlhká, výživná
Výška1,5 -2 m
Mrazuvzdornost-20 ° C (chráněný)

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Banánovník lotosový pochází z čínské provincii Yunnan. Banánovník lotosový patří mezi nejodolnější odrůdy vůči mrazu. Rostlina vyniká exotickým žlutým květem, který připomíná lotosový květ před rozkvětem. Květ kvete 6-9 měsíců. Rostlina dorůstá do výšky přibližně 1,5 -2 m. Banánovník je vhodný pro pěstování v zahradách, na terasách nebo v interiérech.

Pěstování: Nejvhodnější místo na výsadbu je přímé slunce nebo mírný polostín. Půda by měla být propustná, výživná a vlhká, nikoliv však promočená. Na jaře je vhodné přihnojovat hnojivem s obsahem dusíku, čímž podpoříme bujný růst, od léta hnojíme hnojivem s vyšším obsahem draslíku. V zimě je nejdůležitější zimní ochrana kořenů. Nadzemní část po prvních mrazech seřízněte nad úrovní země a z listí a slámy vytvořte kryt kořenů o průměru 40-50 cm. Celý ho pak překryjte např. fólií, z důvodu zabránění přílišné vlhkosti půdy.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.