Cedr atlaský ´GLAUCA´ 100-120 cm, kont. 5 l

Moderní, exotický jehličnan se stříbřitě modrým jehličím a elegantním habitem.

 
Botanický název:
Cedrus atlantica ´Glauca´
Kontejner:
5 l
Prodejná velikost:
100-120 cm
Obj. číslo:
1279
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
845 Kč
Cena bez DPH:
735 Kč
-+

Cedr atlaský ´GLAUCA´ 100-120 cm, kont. 5 l

Moderní, exotický jehličnan se stříbřitě modrým jehličím a elegantním habitem.

Parametry a vlastnosti

Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušní, propustná
Výška5 - 10 m (nestřihaný)
Šířka5 - 10 m (nestřihaný)
Intenzita růstustřední
Použitísolitér

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Cedr atlantský 'Glauca' je impozantní stálezelený strom, který byl vyšlechtěn ve Francii. Vyznačuje se stříbrno-modrým jehličím, které je drobnější a roste ve svazcích po 35-40. Stromy jsou hustě rozvětvené od země. V mládí má pravidelný kuželovitý až jehlanovitý tvar, později nabývá široce kuželovitý tvar s nepravidelnými, mírně se skláňajúcimi výhony. Roste do výšky 5 - 10 m, roční přírůstek je 20 - 30 cm, starší stromy rostou pomaleji. Tvoří se na něm 5 - 8 cm velké šištice. Díky zajímavé barvě a pravidelnému kuželovitému tvaru výborně doplňuje zelené jehličnany. Vynikne i jako solitér v trávníku.

Pěstování: Cedru vyhovuje slunné stanoviště chráněné před větrem. Jeho velkou výhodou je to, že jsou odolné vůči suchu. Dlouhodobé přemokření mu nevyhovuje, protože zapříčiňuje odehnívání kořenů. Nemá rád přesazování. Přestože cedry jsou v našich podmínkách zcela mrazuvzdorné, mladé rostliny můžeme na zimu obalit bílou netkanou textilií.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.