Ibišek Huegelov, 30-40 cm, kont. 2 l

Novinka

Atraktivní stálezelený ibišek s dekorativními světle fialovým květy.

 
Botanický název:
Alyogyne huegelii
Kontejner:
2 l
Prodejná velikost:
30-40 cm
Obj. číslo:
9696
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
499 Kč
Cena bez DPH:
434 Kč
-+

Ibišek Huegelov, 30-40 cm, kont. 2 l

Atraktivní stálezelený ibišek s dekorativními světle fialovým květy.

Parametry a vlastnosti

Barva květusvetlě fialová
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavlhká, propustná
Výška1,5-2,5 m
Mrazuvzdornost-4 °C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Ibišek Huegelov patří mezd rychle rostoucí, keřovité, vysoce dekorativní rostliny. Kultivar dorůstá do výšky 2,5 m. Od léta kvete atraktivními světlo fialovými květy podobnými ibišku. Listy jsou světle zelené, hluboce laločnaté a dlouhé přibližně 7 cm. Rostlina se využívá jako zajímavý kvetoucí živý plot nebo jako solitérní rostlina, nebo v kombinaci s jinými dřevinami.

Pěstování: Nejlépe se mu rostlině daří na slunném stanovišti s vlhkými, propustnými a úrodnými půdami. Na jaře je vhodné ho seříznout, abychom podpořili bohaté kvetení a přihnojit kvalitním kombinovaným hnojivem. Pěstuje se ve tvaru keře nebo na vysokém kmínku. Daří se jí ve větších nádobách, takže ji můžete pěstovat i na balkoně nebo terase.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.