Javor dlanitolistý ´SUMMER GOLD´ 100-120 cm, kont. 2,5 l

Novinka

Překrásný zlatavý javor s červenými výhony, který dobře snáší přímé slunce.

 
Botanický název:
Acer palmatum ´Summer Gold´
Kontejner:
2,5 l
Prodejná velikost:
100-120 cm
Obj. číslo:
4450
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
599 Kč
Cena bez DPH:
521 Kč
-+

Javor dlanitolistý ´SUMMER GOLD´ 100-120 cm, kont. 2,5 l

Překrásný zlatavý javor s červenými výhony, který dobře snáší přímé slunce.

Parametry a vlastnosti

Stanovištěslunečné, polostín
Půdahumózna, propustná
Výška2 - 2,5 m
Šířka1,5- 2 m
Intenzita růstupomalu rostoucí
Mrazuvzdornost-27°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Kultivar 'Summer Gold' je poměrně mladá odrůda. Javor dlanitolistý 'Summer Gold' dorůstá výšky a šířky kolem 2,5 metrů. Tento javor poutá pozornost jasně žlutými listy, které mají někdy na okraji červené lemování. Na podzim září žlutými a oranžovými odstíny. Mladé výhony jsou jasno červené, co tvoří se světlým olistěním atraktivní kontrast.

Pěstování: Japonské javory můžeme pěstovat téměř všude, pokud jim zajistíme přirozené podmínky. Potřebují výživnou, prekyprenú půdu. Dobře rostou v hlinitých půdách, pokud jsou drenážované přidáním drobného štěrku, nebo pokud je stanoviště na svahu a přebytečná voda přirozeně odtéká. V přírodě rostou javory v oblastech, kde deště pravidelně zavlažují jejich kořeny, proto je třeba pečlivě dbát na to, aby půda nepresychala. Prosychání způsobuje pokroucení a oschnutí listů, což vypadá velmi neesteticky. Nejvíce jim vyhovuje stanoviště v polostínu, kde i přirozeně rostou.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.