Líska keřová ´TONDA DI GIFONI´, 50-70 cm, kont. 0,5l

Akce Zľava 17%

Nejcennější líska z italských kultivarů díky svým kulatým středně velkým jádrům.

 
Botanický název:
Corylus avellana ´TONDA DI GIFONI
Kontejner:
0,5 l
Prodejná velikost:
50-70 cm
Obj. číslo:
2750
Dostupnost
skladem
 
Ušetříte:
17% = 42 Kč
Cena s DPH:
279 Kč 231 Kč
Cena bez DPH:
243 Kč 201 Kč
-+

Líska keřová ´TONDA DI GIFONI´, 50-70 cm, kont. 0,5l

Nejcennější líska z italských kultivarů díky svým kulatým středně velkým jádrům.

Parametry a vlastnosti

Stanovištěslunečné
Půdavzdušná, propustná, úrodná
Výška4-5 m
Sběr plodůVIII - IX

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Líska ´Tonda Di Giffoni´ je jedna z hlavních odrůd pěstovaných v Itálii. Vyznačuje se kulatými středně velkými jádry (2,9g), které obsahují velké množství kalorií, vitamíny E, K, B, cholin, minerální látky draslík, vápník, fosfor, železo, měď, zinek, sodík, hořčík a selen. Plody dozrávají na konci srpna až začátkem září. Díky svému kulatému zrnu a vynikající kvalitě zpracování získal z Evropské unie chráněné zeměpisné označení.

Pěstování: Líska se doporučuje na pěstování ve všech oblastech, kde se pěstují lísky, nejlépe na lehčích až středně těžkých, vlhčích půdách zásobených humusem a živinami. Vzhledem k pozdější zrání se jako lepší jeví chráněné stanoviště s delším vegetačním obdobím. Je odolná proti zimním mrazům i nízkým teplotám v období kvetení, netrpí chorobami. Předností odrůdy je spolehlivá rodivosť, pěkné a kvalitní plody.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.