Mandarinkovník ´AVANA TARDIVO DI CIACULLI´

Novinka

Velmi populární pozdní mandarinka se šťavnatými, velmi sladkými plody.

 
Botanický název:
Citrus delicosa ´Avana Tardivo Di Ciaculli´
Kontejner:
2 l
Prodejná velikost:
30-40 cm
Obj. číslo:
0176
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
425 Kč
Cena bez DPH:
370 Kč
-+

Mandarinkovník ´AVANA TARDIVO DI CIACULLI´

Velmi populární pozdní mandarinka se šťavnatými, velmi sladkými plody.

Parametry a vlastnosti

Barva květubílá
Doba kveteníIII - IV
Stanovištěslunečné, polostín
Půdalehká, výživná
Použitíkvětináč
Sběr plodůII - IV
Mrazuvzdornost-6°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: mandarinka'Avana tardive Di Ciaculli' je pozdní italská odrůda, která v poslední době patří mezi nejpopulárnější. Kvete na jaře. Plody jsou menší, zploštělého tvaru. Dozrávají od února do dubna. Slupka je tmavě oranžová, tenká, dobře se loupe. Dužina je sladká, jemně aromatická, bez semen.

Pěstování: Citrusy pěstujeme v květináčích, přes léto venku a přes zimu jejich zazimujeme uvnitř. Optimální teplota pro jejich růst je 22-30 ° C s co největším množstvím světla. Zazimování je nejvhodnější s tepoty do 10 stupňů (např. Zimní zahrady, zasklené balkony), tehdy citrus nepotřebuje ani hodně světla, růst se mu zastaví a je v klidovém stavu. Pokud nemáme možnost zajistit mu takovou teplotu, snažíme se o co nejnižší s dostatkem světla. V tomto období omezíme i zalévání. Koncem května až začátkem června přivykáme citrusy vnějším teplotám, rostliny by na začátku sezóny neměly být na přímém slunci. Mimořádně mu vyhovují chladnější noci a teplejší dny.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.