Pěnišník ´WINSOME´ 20-30 cm, kont. 1 l

Výprodej Zľava 40%

Nádherný pěnišník se zářivými růžovými květy se zvlněným okrajem.

 
Botanický název:
Rhododendron ´WINSOME ´
Kontejner:
1 l
Prodejná velikost:
20-30 cm
Obj. číslo:
6632
Dostupnost
skladem
 
Ušetříte:
40% = 117 Kč
Cena s DPH:
333 Kč 199 Kč
Cena bez DPH:
290 Kč 173 Kč
-+

Pěnišník ´WINSOME´ 20-30 cm, kont. 1 l

Nádherný pěnišník se zářivými růžovými květy se zvlněným okrajem.

Parametry a vlastnosti

Barva květurůžová
Doba kveteníV
Stanovištěslunce, polostín
Půdavzdušná, propustná, vlhká, kyselá
Výška0,8 - 1,5 m
Šířka1,0 - 1,5 m
Intenzita růstupomalu rostoucí
Mrazuvzdornost-5°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Pěnišník ´Winsome´ je nižší až středně vysoký keř, který v 10. roku dorůstá do výšky 0,8 m a šířky 1 m. V květnu kvete množstvím růžových květů se zvlněným okrajem. Květy jsou cca 5-6 cm velké. Lesklé listy jsou podlouhlé, tmavě zelené barvy. Mladé listy jsou při rašení tmavé vínové barvy.

Pěstování: Pěnišník nesázíme příliš hluboko, protože mají mělké kořeny. Při výsadbě je potřeba zapravit do půdy substrát na azalky a pěnišníky, aby měla rostlina požadované pH půdy. Jelikož pěnišníky jsou citlivé na příliš vlhkou a nepropustnou půdu, můžeme substrát smíchat s kůrou nebo jehličím, aby byla půda dostatečně vzdušná. Po vysazení je dobré rostliny namulčovat vrstvou kůry, aby se předešlo nadměrnému přesychání substrátu. Vysazujeme je na chráněné polostinné nebo stinné stanoviště.
Rostlina bude bohatší kvést, pokud se mu odstraní odkvetlé květy. Květiny odstraňujeme opatrně, aby se nepoškodily nové výhony.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.