Plamének zakrslý ´BERNADINE´ 60-70 cm, kont. 2 l

Novinka

Kompaktní, nižší odrůda se světle fialovými květy a výraznými žluto červenými tyčinkami.

 
Botanický název:
Clematis
Kontejner:
2 l
Prodejná velikost:
60 - 70 cm
Obj. číslo:
7058
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
299 Kč
Cena bez DPH:
260 Kč
-+

Plamének zakrslý ´BERNADINE´ 60-70 cm, kont. 2 l

Kompaktní, nižší odrůda se světle fialovými květy a výraznými žluto červenými tyčinkami.

Parametry a vlastnosti

Barva květufialová
Doba kveteníV - IX
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušná, lehčí
Výška0,9 - 1,2 m
Intenzita růsturychle rostoucí

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Odrůda'Bernadine' patří mezi nižší rostoucí, kompaktní plamínky. Kultivar kvete nepřetržitě od května do října světlo fialovými květy. Střed květin zdobí výrazné žluto červené tyčinky. Atraktivní květy nádherně vynikají nad tmavě zelenými, lesklými listy. Pro nižší vzrůst odrůdy je plamínek žádaný do menších zahrad. Je mimořádně vhodný pro výsadbu do květináčů nebo do závěsných květináčů. Je plně mrazuvzdorný.

Pěstování: Plaménky libují lehkou, vzdušnou, propustnou půdu s dostatkem živin. Ideální pH je 6 - 7, tj neutrální nebo jen mírně kyselá půda. Během vegetace plaménky vyžadují přiměřenou zálivku. Ideálním stanovištěm je místo v závětří, kde jsou chráněny před silným větrem. Do půdy jejich sázíme o 5 cm hlouběji, než byly vysázeny v květináči a ve vzdálenosti minimálně 30 cm od okolních rostlin nebo stěn. Po výsadbě je vhodné mulčovat jejich kůrou a v zimě jejich přihrnout kůrou na výšku 10 - 20 cm.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.