Růže sadová ´HUGONIS´ 40-50 cm, kont. 2 l

Elegantní, malé, jednoduché, jasně žluté květy se silným, rozšiřujícím se růstem.

 
Botanický název:
Rosa Hugonis
Kontejner:
2 l
Prodejná velikost:
40-50 cm
Obj. číslo:
6400
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
288 Kč
Cena bez DPH:
250 Kč
-+

Růže sadová ´HUGONIS´ 40-50 cm, kont. 2 l

Elegantní, malé, jednoduché, jasně žluté květy se silným, rozšiřujícím se růstem.

Parametry a vlastnosti

Barva květužlutá
Doba kveteníV-VI
Stanovištěslunečné
Půdapropustná
Výška150-250 cm
Mrazuvzdornost-30°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Pro atraktivní květ ji z Číny dovezly v roce 1899 do Velké Británie a od 19.století se už pěstuje v parcích, v okrasných zahradách. Od května kvete krásnými malými, jednorázovými, jasně žlutými květy. Listy su tmavě zelené, mírně zoubkaté. Růže má silný, rozšiřující se růst s elegantními, obloukovitě převislými rameny. Koncem léta se tvoří červené až tmavě červené šipky vejčitého tvaru. Výborný jako solitér.

Pěstování: Růže je ušlechtilá kvetoucí rostlina, která vyžaduje slunné stanoviště a půdu bohatou na živiny a vápník. Pravidelným okopáváním zvýšíme podíl vzduchu v půdě, čímž výrazně podpoříme vitalitu a zdravotní stav rostliny. Na množství květů a délku kvetení má velký vliv řez. Základem je jarní řez, který provádíme na začátku rašení. Během kvetení je velmi důležité odstraňovat odkvetlé květy. O tom se více dočtete v našem pěstitelském manuálu.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.