Dlužicha hybridní ´DELTA DAWN®´ kont. 0,5 l
Luxusní dlužicha s velkými červeně hnědými listy a zeleno žlutým okrajem.
Dlužicha hybridní ´DELTA DAWN®´ kont. 0,5 l
Luxusní dlužicha s velkými červeně hnědými listy a zeleno žlutým okrajem.
Parametry a vlastnosti
| Výška v květe | 30-35 cm |
|---|---|
| Výška v liste | 15-20 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 - 35 cm |
| Botanický název | Heuchera hybrida ´Delta Dawn´ |
| Půda | humózní, propustná, vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín, stín |
| Použití | trvalkové záhony, nádoby |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | bíla |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´DELTA DAWN´ zaujme svými kulatými listy, které během sezóny mění svoji barvu. Listy mají oranžově hnědou až červeně hnědou barvu, která je pokryta nevýraznou žilnatinou. Okraje listů jsou zlatožluté. V létě se zbarvují do limetkově zelené barvy s červenými žilkami. Na krátkých stoncích se od června objevují drobné květy smetanově bílé barvy. Tento kultivar vyniká typickými podzimními barvami, proto se hodí pro pěstování v podzimních květináčích. Výborně se kombinuje s ostatními kultivary, se kterými vytváří pestrou mozaiku.
Pěstování: K správnému růstu a vitalitě však dlužicha nezbytně potřebuje propustnou humózní půdu. Nesnáší těžkou jílovitou půdu a dlouhodobé sucho. Bohaté a dlouhodobé kvetení podpoříme pravidelnou zálivkou v době květu.
Pěstování: K správnému růstu a vitalitě však dlužicha nezbytně potřebuje propustnou humózní půdu. Nesnáší těžkou jílovitou půdu a dlouhodobé sucho. Bohaté a dlouhodobé kvetení podpoříme pravidelnou zálivkou v době květu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
