Flox latnatý (Plamenka) ´BLUE PARADISE´ kont. 0,5 l
Unikátní vysoký flox s růžově fialovými květy, které jsou atraktivní pro motýly.
Flox latnatý (Plamenka) ´BLUE PARADISE´ kont. 0,5 l
Unikátní vysoký flox s růžově fialovými květy, které jsou atraktivní pro motýly.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Phlox paniculata ´Blue Paradise´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžově fialová |
| Výška v květe | 75 - 90 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 - 50 cm |
Popis
Charakteristika: Flox latnatý ´BLUE PARADISE´ v záhonu rozhodně nezanikne a do letního záhonu přinese unikátní atmosféru. Má nádherné syté modrofialové metliny, které vyniknou pěstované v květináči, ale také v kombinaci s jinými kultivary. Ve středu květů se může ukazovat jemné růžovofialové očko. Listy jsou syté zelené barvy, kopinaté a rostou na dřevnatých stoncích.
Pěstování: Floxy latnaté jsou velmi odolné trvalky s dlouhými dřevitými stonky a kopinatými listy. Jejich pěstování není náročné, vyhovuje jim klasická zahradní půda a bohatě kvetou i bez hnojení. Vhodné stanoviště je slunce nebo polostín. Patří mezi dlouhověké trvalky a jsou vysoce mrazuvzdorné a až do - 34 °C. Dobře se kombinují s kopretinami, rudbeckiou.
Pěstování: Floxy latnaté jsou velmi odolné trvalky s dlouhými dřevitými stonky a kopinatými listy. Jejich pěstování není náročné, vyhovuje jim klasická zahradní půda a bohatě kvetou i bez hnojení. Vhodné stanoviště je slunce nebo polostín. Patří mezi dlouhověké trvalky a jsou vysoce mrazuvzdorné a až do - 34 °C. Dobře se kombinují s kopretinami, rudbeckiou.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
