Jiřina ´GALLERY® ART FAIR´

Výprodej Zľava 22%

Kompaktní trpasličí jiřina v kombinaci bílé a žluté barvy.

 
Botanický název:
Dahlia ´GALLERY ® ART FAIR´
Kontejner:
K9
Prodejná velikost:
10-15 cm
Obj. číslo:
2872
Dostupnost
skladem
 
Ušetříte:
22% = 12 Kč
Cena s DPH:
63 Kč 49 Kč
Cena bez DPH:
53 Kč 41 Kč
-+

Jiřina ´GALLERY® ART FAIR´

Kompaktní trpasličí jiřina v kombinaci bílé a žluté barvy.

Parametry a vlastnosti

Barva květubíla
Doba kveteníVI - X
Stanovištěslunečné, polostín
Půdapropustná, sušší
Výška v květe35-40 cm
Intenzita růsturychle rostoucí
Použitísolitér, skupinová výsadba, květináč

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Jiřiny původně pocházejí z Guatemaly a Mexika. Je vyšlechtěných mnoho odrůd, které se od sebe odlišují výškou rostliny, barvou a tvarem květu. Jiřina'GALLERY' se vyznačuje kompaktním, silným a nižším vzrůstem.

Jiřina'GALLERY ART FAIR' je vzpřímená, hustá, hlíznatá trvalka s ozubenými, tmavě zelenými listy a silnými, vzpřímenými stonky. Kvete od začátku léta v něžné kombinaci bílé a žluté barvy.

Pěstování: Jiřina je hlíznatá rostlina. Hlízy nejsou mrazuvzdorné, proto je na zimu vybíráme a uskladňujeme. Vyzrálé hlízy po prvních mrazech (říjen) vybereme, očistíme, dosušíme a uskladňujeme v truhlících, v prostorách, kde nemrzne. Vysazujeme je na jaře, kdy pomine hrozba pozdních mrazů. Na půdu nejsou náročné, daří se jim v každé zahradní půdě. Půda by měla být propustná a sušší. Vyžadují slunné stanoviště chráněné před větrem. Dokáží růst i v polostínu, ale zde méně kvetou.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.