- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Kakost ´ROZANNE®´ kont. 0,5 l
Kakost ´ROZANNE®´ kont. 0,5 l
Půdopokryvných kakost s nápadnými velkými fialovými květy.
Kakost ´ROZANNE®´ kont. 0,5 l
Půdopokryvných kakost s nápadnými velkými fialovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Geranium wallichianum ´Rozanne´ |
|---|---|
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunce, polostín, stín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - X |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | modrá, fialová |
| Výška v květe | 40 cm |
| Výška v liste | 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40-50cm |
Popis
Charakteristika: Kakost ´ROZANNE®´ je velkokvětá půdopokryvná trvalka s výraznými fialovými květy, které mají bledý střed. Předností této odrůdy je velmi dlouhé období kvetení. První květy se na rostlině objevují již v červnu a neustále se vytvářejí až do konce září. Hluboko vykrajované listy se na podzim zbarvují do bronzových odstínů. Vytváří nápadné květinové plochy, které se ideálně hodí nejen do výsadby s trvalkami, ale zejména ve skupinové výsadbě do podrostu stromů, případně jako lem zdí a chodníků.
Pěstování: Kakost je velmi vděčná dlouhověká trvalka, netrpí chorobami ani škůdci. Velmi často se využívá k vytvoření kvetoucích koberců. Roste poměrně rychle, proto se barevný efekt květů objeví již brzy po výsadbě. Vysazujeme ho do propustné zahradní půdy na slunce nebo do polostínu. Toleruje občasné sucho i vlhko. Pokud chceme zachovat pěkný tvar trsu a zajistit opětovné kvetení, je třeba celý trs po odkvětu seříznout.
Pěstování: Kakost je velmi vděčná dlouhověká trvalka, netrpí chorobami ani škůdci. Velmi často se využívá k vytvoření kvetoucích koberců. Roste poměrně rychle, proto se barevný efekt květů objeví již brzy po výsadbě. Vysazujeme ho do propustné zahradní půdy na slunce nebo do polostínu. Toleruje občasné sucho i vlhko. Pokud chceme zachovat pěkný tvar trsu a zajistit opětovné kvetení, je třeba celý trs po odkvětu seříznout.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
