Kuklík chilský ´FEUERBALL´ kont. 0,5 l
Romantický kuklík kvetoucí výraznými plnými květy v ohnivě červené barvě.
Kuklík chilský ´FEUERBALL´ kont. 0,5 l
Romantický kuklík kvetoucí výraznými plnými květy v ohnivě červené barvě.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 30 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -29 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Geum chiloense |
| Půda | mírne propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunné, polostín |
| Použití | trvalkové zahony |
| Doba kvetení | V-VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | červená |
| Výška v květe | 60 cm |
Popis
Charakteristika: Kuklík 'FEUERBALL' vyniká velkými plnými květy, které mají tvar koule a jsou ohnivě červené barvy. Květiny rostou na dlouhých vzpřímených stoncích. Listy jsou výrazně střižené. Kuklík roste do výšky až 60 cm a je ideální volbou pro pěstování ve smíšeném trvalkovém záhoně.
Pěstování: Není náročný na půdu, vhodné jsou propustné půdy, při dostatku živin má rostlina bohatší olistění a sytější barvu listů, dobře snáší sucho. Vyžaduje však slunné až polostinné stanoviště. Mrazuvzdorný je do cca -29 °C.
Pěstování: Není náročný na půdu, vhodné jsou propustné půdy, při dostatku živin má rostlina bohatší olistění a sytější barvu listů, dobře snáší sucho. Vyžaduje však slunné až polostinné stanoviště. Mrazuvzdorný je do cca -29 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
