Olověnec ouškatý 50-60 cm cm, kont. 1,5 l

Novinka

Dlouhokvetoucí exotický pnoucí keř s množstvím světle modrých květů.

 
Botanický název:
Plumbago auriculata
Kontejner:
1,5 l
Prodejná velikost:
50-60 cm
Obj. číslo:
9643
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
465 Kč
Cena bez DPH:
404 Kč
-+

Olověnec ouškatý 50-60 cm cm, kont. 1,5 l

Dlouhokvetoucí exotický pnoucí keř s množstvím světle modrých květů.

Parametry a vlastnosti

Barva květumodrá
Doba kveteníV - IX
Stanovištěslunce
Půdapropustná, humózní
Výška2,5 - 3 m
Mrazuvzdornost-5° C (chránený)

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Olověnec je vytrvalá rostlina, která se vyznačuje bohatým kvetením nádherných květů světle modré barvy. Vytváří rychle rostoucí rozložitý keř do výšky maximálně 3 m, který se s oblibou využívá i na tvorbu živých plotů, nestříhaný rostlina může mít i půdopokryvný charakter, po vyvázání k opoře ji dokonce můžeme pěstovat jako pnoucí rostlinu. Kvete od jara až do podzimu. Svou krásou a vůní do zahrady láká včely a motýly. Byly prokázány i jeho léčivé účinky při léčbě bolesti hlavy, drobných ran a bradavic.

Pěstování: Olověnec je velmi odolný vůči přechodnému suchu a nemá zvláštní nároky na půdu. Pro bohatší kvetení se doporučuje rostlinu přihnojit kompostem a výhony na začátku jara pravidelně stříhat. Během zimy rostlinu doporučujeme chránit přenesením do nevytápěné světlé místnosti.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.