Pivoňka bylinná ´BLAZE´

Novinka

Bylinná pivoňka jasně červené barvy s jedinečnými otevřenými květy, které zdobí žluté tyčinky.

 
Botanický název:
Paeonia herbaceous
Kontejner:
1 l
Prodejná velikost:
15-20 cm
Obj. číslo:
4906
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
231 Kč
Cena bez DPH:
201 Kč
-+

Pivoňka bylinná ´BLAZE´

Bylinná pivoňka jasně červené barvy s jedinečnými otevřenými květy, které zdobí žluté tyčinky.

Parametry a vlastnosti

Barva květučervená
Doba kveteníV – VI
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušná, propustná
Výška60-90 cm
Intenzita růstustřední
Použitísolitér, skupinová výsadba
Počet kůsu na m21 – 3

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Pivoňka bylinná'BLAZE' zaujme už na první pohled. Jedinečné květy jsou velké, otevřené jasně červené barvy. Střed květu rožiaria atraktivní žluté tyčinky. Tmavě zelené listy a pronikavá vůně jen umocní unikátní dojem pivoňky. Je to silně rostoucí odrůda se silným rostlinným zvykem.

Pěstování: Upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Jsou plně mrazuvzdorné a oblibě mírně proudění vzduchu. Vyžadují výživnou a dobře propustnou půdu, hnojíme je postupně uvolňujícím hnojivem. Velmi dobře snášejí řez. Květy je po odkvětu vhodné odstranit. Vysazujeme je vždy tak, aby místo roubovaných bylo pod zemí, tj sázíme jejich asi 8 cm hlouběji než byly v květináči. Důležité je vysadit je na takové místo, kde budou mít dostatek prostoru, protože nemají rády přesazování. Umísťujeme je jako solitéry nebo v malých skupinkách blízko schodů, vstupů, chodníků apod. Pivoňky dřevité jsou dlouhověké rostliny, dožívají se až 100 let.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.