Pivoňka bylinná ´DUCHESSE DE NEMOURS´ , 15-20 cm, kont. 1l

Exkluzivní plnokvětá pivoňka s bílými květy se žlutým středem.

 
Botanický název:
Paeonia
Kontejner:
1l
Prodejná velikost:
15-20 cm
Obj. číslo:
6051
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
231 Kč
Cena bez DPH:
201 Kč
-+

Pivoňka bylinná ´DUCHESSE DE NEMOURS´ , 15-20 cm, kont. 1l

Exkluzivní plnokvětá pivoňka s bílými květy se žlutým středem.

Parametry a vlastnosti

Barva květubíla
Doba kveteníV - VI
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušní, propustná
Výška v květe100cm
Intenzita růstustřední
Použitísolitér, skupinová výsadba
Počet kůsu na m21 – 3
Vzdálenost mezi rostlinami80cm
Mrazuvzdornost-34°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Stonky jsou až 1m vysoké a nemají tendenci padat. Opadavé listy jsou dělené, středně zelené, na zimu se zatahují a brzy na jaře raší vínově-červené lístky. Květy mají sněhobílou barvu, směrem do středu se zbarvují do máslově-žlutých odstínů. Květiny kolem sebe šíří příjemnou vůni, jsou vhodné pro řezání do vázy.

Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jejich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 ° C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím. Velmi pěkně vyniknou v trvalkovém záhoně nebo jako doplněk mezi keře a stromy.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.