Pivoňka bylinná ´EMILE DÉBATÉNE´ , 20-30 cm, kont. 2 l

Nepřehlédnutelná pivoňka s plnými sytě růžovými květy.

 
Botanický název:
Paeonia ´Emile Débaténe´
Kontejner:
2 l
Prodejná velikost:
15-20 cm
Obj. číslo:
4706
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
231 Kč
Cena bez DPH:
201 Kč
-+

Pivoňka bylinná ´EMILE DÉBATÉNE´ , 20-30 cm, kont. 2 l

Nepřehlédnutelná pivoňka s plnými sytě růžovými květy.

Parametry a vlastnosti

Barva květurůžová
Doba kveteníV - VI
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušní, propustná
Výška v květe80 -100 cm
Intenzita růstustřední
Použitísolitér, skupinová výsadba
Počet kůsu na m21 – 3
Vzdálenost mezi rostlinami80cm
Mrazuvzdornost-34°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Pivoňka 'Emile Debatene' má velké tmavě růžové květy, které mají výraznou vůni. Vynikne jako zajímavý solitér, ve skupinové výsadbě, ale také ve váze. Nařezané květiny příjemně provoní celý dům. Stonky jsou až 1m vysoké a nemají tendenci padat. Opadavé listy jsou dělené, středně zelené, na zimu se zatahují a brzy na jaře raší vínově červené lístky.

Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jejich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 ° C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím. Velmi pěkně vyniknou v trvalkovém záhoně nebo jako doplněk mezi keře a stromy.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.