- Úvod
- >>
- Právě kvetoucí na skladě!
- >>
- Pivoňka bylinná ´IMMACULEE´, kont. 1 l
Pivoňka bylinná ´IMMACULEE´, kont. 1 l
Nižší pivoňka s jedinečně tvarovanými smetanovo-bílými květy.
Pivoňka bylinná ´IMMACULEE´, kont. 1 l
Nižší pivoňka s jedinečně tvarovanými smetanovo-bílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 50 - 60 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 70 - 80 cm |
| Botanický název | Paeonia lactiflora ´Immaculee´ |
| Půda | vzdušná, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 1 - 2 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, květiny na řezání |
| Doba kvetení | VI - VII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | smetanovo bílá |
| Výška v květe | 60 - 70 cm |
Popis
Charakteristika: Pivoňka ´IMMACULEE´ vytváří jedinečně tvarované květy v podobě misky. Mají smetanovo-bílou barvu se zajímavým červeným zbarvením uprostřed zvlněných lupenů. Roste kompaktně do výšky přibližně 70 cm, je proto vhodná pro pěstování iv květináčích a menších zahradách. Rostlina na zimu zatahuje, brzy na jaře raší červené puky listů. Pivoňky velmi pěkně vyniknou v trvalkovém záhoně nebo jako doplněk mezi keře a stromy.
Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné.
Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
