Pivoňka keřová růžová, 20-30 cm, štěpena, kont. 1 l

Skvostná pivoňka s velkými květy něžné růžové barvy.

 
Botanický název:
Paeonia suffruticosa
Kontejner:
1 l
Prodejná velikost:
30-40 cm
Obj. číslo:
2276
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
425 Kč
Cena bez DPH:
370 Kč
-+

Pivoňka keřová růžová, 20-30 cm, štěpena, kont. 1 l

Skvostná pivoňka s velkými květy něžné růžové barvy.

Parametry a vlastnosti

Barva květurůžová
Doba kveteníV – VI
Stanovištěsluneční, polostín
Půdavzdušná, propustná
Výška v liste1-1,5 m
Intenzita růstustřední
Použitísolitér, skupinová výsadba
Počet kůsu na m21 – 3

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Dřevité japonské pivoňky patří mezi nejkrásnější kvetoucí dřeviny, nazývají se i růže bez trnů. Jsou to roubované keře, které mají v dospělosti výšku cca 1-1,5 m. Pivoňky kvetou od května do června velkými výraznými růžový květy. Květy jsou zvýrazněny středovými žlutými tyčinkami. Listy jsou hluboce vykrajované, tmavě zelené barvy.

Pěstování: Upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Jsou plně mrazuvzdorné a oblibě mírně proudění vzduchu. Vyžadují výživnou a dobře propustnou půdu, hnojíme je postupně uvolňujícím hnojivem. Velmi dobře snášejí řez. Květy je po odkvětu vhodné odstranit. Vysazujeme je vždy tak, aby místo roubovaných bylo pod zemí, tj sázíme jejich asi 8 cm hlouběji než byly v květináči. Důležité je vysadit je na takové místo, kde budou mít dostatek prostoru, protože nemají rády přesazování. Umísťujeme je jako solitéry nebo v malých skupinkách blízko schodů, vstupů, chodníků apod. Pivoňky dřevité jsou dlouhověké rostliny, dožíva

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.