Plicník úzkolistý ´BLUE ENSIGN´, kont. 0,5 l
Okrasný kompaktní léčivý plicník s výraznými modrými květy.
Plicník úzkolistý ´BLUE ENSIGN´, kont. 0,5 l
Okrasný kompaktní léčivý plicník s výraznými modrými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Pulmonaria |
|---|---|
| Půda | mírně vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | vlhké trvalkové záhony do stínu |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | modrá |
| Výška v květe | 30 cm |
| Výška v liste | 25 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20 - 30 cm |
Popis
Charakteristika: Plicník 'Blue Ensign' je stínomilná trvalka. Má tmavě zelené listy. Kvete od dubna do května výrazně modrými květy. Pěstování: Nejvíce mu vyhovuje polostinné až stinné stanoviště s výživnou a vlhkou půdou. Mrazuvzdorný je do -34 °C. Vysazuje se pod stromy a keře, kde zpestří stinná místa. Léčivé účinky: Plicník se používá jako prostředek proti kašli, při zánětu průdušek, plicních chorobách, žaludečním krvácení, hemeroidech a při průjmu. Má protizánětlivé účinky.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
