Řečík lentišek, 20-30 cm cm, kont. 2 l

Novinka

Stálezelená rostlina s netradičními plody "mastix" s všestranným využitím.

 
Botanický název:
Pistacius lentiscus
Kontejner:
2 l
Prodejná velikost:
20-30 cm
Obj. číslo:
9641
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
459 Kč
Cena bez DPH:
399 Kč
-+

Řečík lentišek, 20-30 cm cm, kont. 2 l

Stálezelená rostlina s netradičními plody "mastix" s všestranným využitím.

Parametry a vlastnosti

Stanovištěslunce, polostín
Půdapropustná, sušší, kamenitá
Výška1-2 m
Mrazuvzdornost-1 ° C (chráněný)

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Pistácie mastixová je stálezelený dlouhověký keř nebo strom, který roste do výšky přibližně 1-2 m. Roste velmi pomaly. Vyznačuje se bohatým větvením a polokulovitým vzrůstem. Stříbřitě zelené listy střídavě obrůstají výhony, mají kopinatý tvar a délku přibližně 4 cm. Kvete od března do května výraznými červenými květy, které se mění na tvrdé červené peckovité plody. Pryskyřice této dřeviny, tzv. "mastix" se využívá v medicíně, kosmetice, ale také jako přísada do cukrovinek, zmrzliny, zubní pasty a pod. Z plodů se vyrábějí destiláty, které jsou oblíbené zejména na balkáně.

Pěstování: Pistácie mastixová je velmi odolná rostlina, která nemá speciální nároky na půdu, proto se jí daří iv kamenitých půdách chudých na živiny. Velmi dobře snáší občasné sucho a nedostatek srážek, avšak kvůli mělkému kořenovému systému je citlivá na chlad a mráz, proto ji během zimy umísťujeme do světlé nevytápěné místnosti.

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.