- Úvod
- >>
- Šalvěj hajní ´NOBLE KNIGHT´ kont. 0,5 l
Šalvěj hajní ´NOBLE KNIGHT´ kont. 0,5 l
Kompaktně rostoucí, aromatická trvalka s dlouhými tmavě fialovými květenstvími.
Novinka
Šalvěj hajní ´NOBLE KNIGHT´ kont. 0,5 l
Kompaktně rostoucí, aromatická trvalka s dlouhými tmavě fialovými květenstvími.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Salvia nemorosa ´Noble Knight´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI-X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | fialová |
| Výška v květe | 50-60 cm |
| Výška v liste | 20-30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Šalvěj ´NOBLE KNIGHT´ je výrazná, kompaktně rostoucí odrůda, která zaujme intenzivně tmavě fialovým kvetením. Vytváří husté, vzpřímené trsy dorůstající přibližně do výšky 30-40 cm, v květu 50-60 cm. Listy jsou úzké, podlouhlé, s typickou aromatickou vůní. Šalvěj je ideální volbou do trvalkových záhonů, venkovských i moderních výsadeb, kde vytváří výrazné barevné akcenty.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunné nebo polostinné stanoviště. Je to výborná rostlina do smíšených trvalkových záhonů, díky bohatému a dlouhodobému kvetení. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunné nebo polostinné stanoviště. Je to výborná rostlina do smíšených trvalkových záhonů, díky bohatému a dlouhodobému kvetení. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
