Semena - ARTYČOK ´VIOLET DE PROVENCE´

Léčiva zelenina na všestranné využití, vhodná zejména pro diabetiky.

 
Botanický název:
Cynara scolymus
Obj. číslo:
9116
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
75 Kč
Cena bez DPH:
65 Kč
-+

Semena - ARTYČOK ´VIOLET DE PROVENCE´

Léčiva zelenina na všestranné využití, vhodná zejména pro diabetiky.

Parametry a vlastnosti

Doba kveteníVII - VIII
Stanovištěsluneční
Půdavzdušná, propustná, výživná
Výška1 - 1,2 m
Použitípříprava jídel, léčivá bylina
Sběr plodůVIII - IX
Vzdálenost mezi rostlinami100x75 cm

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Artyčok zeleninová je trvalá bylina - zelenina, které se u nás nejlépe daří v teplejších vinařských oblastech. Artyčok dorůstá do výšky 100 - 120 cm a podobá se na bodlák. Plodem jsou vejčité nerozvinuté poupata s okvětními lístky, které jsou obvykle fialově modré barvy a dosahují v průměru 15 cm. Kvetou od července do srpna. Plody artyčoky jsou velmi zdravé a léčivé. Artyčoky mají detoxikační účinky, snižují vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak. Můžeme je použít do polévek, salátů, na pizzu, nebo je můžeme plnit různými masnými či sýrovými nádivkami.

Pěstování: Semena artyčoky vyséváme brzy na jaře do skleníku a do záhonu jich přesazujeme v polovině května. Na pěstování je vhodná propustná, lehčí, výživná půda. Vysazuje se na slunné stanoviště. Během vegetace třeba rostlinu zalévat, okopávat a odplevelovat. Na podzim seřízneme stonek až u země a zkrátíme listy. Rostlinu je třeba chránit před chladem zakrytím slámounebo chvojím.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.