Vinná réva ´RULANDSKÉ BÍLE´ 30-40 cm, zemní bal

Celosvětově známá odrůda révy pro výrobu jednoho z nejkvalitnějších vín.

 
Botanický název:
Vitis vinifera
Kontejner:
zemní bal
Prodejná velikost:
30 - 40 cm
Obj. číslo:
3489
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
129 Kč
Cena bez DPH:
112 Kč
-+

Vinná réva ´RULANDSKÉ BÍLE´ 30-40 cm, zemní bal

Celosvětově známá odrůda révy pro výrobu jednoho z nejkvalitnějších vín.

Parametry a vlastnosti

Stanovištěsluneční
Půdahlinito-písčitá, vzdušná
Výška3 - 6 m
Intenzita růsturychle rostoucí
Sběr plodůX.

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Vinná réva 'Rulandské bíle' je francouzská odrůda s burgundským rodokmenem. Patří mezi středně až vysoce rodící odrůdy. Má husté, středně velké hrozny se středně velkými bobulemi, které mají kulatý tvar a jsou zbarveny do žluto-zelené barvy. Dozrávají v průběhu října. Víno z této odrůdy má přitažlivou vůni květů a plnou sametovou chuť, čímž se řadí do skupiny odrůd používaných pro výrobu nejkvalitnějších bílých vín. Vhodné je pěstovat ho v teplejších polohách, na mírných svazích s jižní expozicí.

Pěstování: Révu vysazujeme do vzdušné, propustné, hlinito-písčité půdy na slunné stanoviště. Kontejnerované sazenice se vysazují po celý rok. Prostokořenné sazenice se vysazují na jaře před vyrašením nebo na podzim po ukončení vegetace a opadnutí listů. Před výsadbou je třeba prostokořenné sazenice namočit do čisté vody alespoň na 12 hodin. Kořeny zkrátíme přibližně na 10 cm a rostliny sázíme mírně šikmo, tak, aby místo štěpování zůstalo 5-10 cm nad zemí.

Doplňkové zboží

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.