Zvonek karpatský ´AVIDA WHITE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Elegantní nízký kobercový zvonek s velkými sněhobílými květy.
Zvonek karpatský ´AVIDA WHITE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Elegantní nízký kobercový zvonek s velkými sněhobílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 10-15 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Campanula carpatica ´Avida White´ |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, okraje záhonů |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bíla |
| Výška v květe | 15-20 cm |
Popis
Charakteristika: Zvonek karpatský ´AVIDA WHITE´ řadíme do skupiny nízkých trvalek a skalniček. Nad světlezelenými listy se zoubkovaným okrajem se na tenkých nižších stoncích hrdě tyčí perlově bílé květiny. Kvete bohatě od června do srpna. Široké zvonkovité květy mohou dosahovat až 3 cm a v době květu hustě pokrývají celou rostlinu.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Může se pěstovat i v květináčích na balkonech a terasách. Vyniká ve skupinové výsadbě s modrým zvonkem.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Může se pěstovat i v květináčích na balkonech a terasách. Vyniká ve skupinové výsadbě s modrým zvonkem.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
