Bazalka pravá 'EDWINA', kont.1 l
Vynikající kompaktní aromatická léčiva bylinka vhodná pro přípravu jídel.
Bazalka pravá 'EDWINA', kont.1 l
Vynikající kompaktní aromatická léčiva bylinka vhodná pro přípravu jídel.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Ocimum basilicum |
|---|---|
| Půda | vzdušní, propustná |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | příprava jídel, léčivá bylina |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bílá |
| Výška v květe | 30- 40 cm |
| Výška v liste | 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
Popis
Charakteristika: Bazalka pravá 'Edwina'je aromatická, jednoletá bylina s podlouhlými listy se zúbkatým okrajem. Odrůda je mimořádně vhodná na výsdabu do květináčů.
Léčivé účinky: Bazalka účinkuje i protizánětlivě při onemocněních dutiny ústní a má protikřečový účinek při chronické bronchitidě.
Použití v kuchyni: Bazalka se nejčastěji používá při přípravě masa, salátů, omáček, pomazánek, drinků, brambor, těstovin, omelety, polévky, zapékaných zeleninových, houbových či luštěninových jídel. Je to opravdu všestranně využitelná voňavá bylinka, která by neměla chybět v žádné kuchyni.
Pěstování: Bazalka je vhodná pro pěstování v květináči na balkoně nebo v záhoně. Je nenáročná, vyhovuje její propustná půda a slunce nebo polostín. Bazalka v našich podmínkách venku nepřezimuje, proto ji na zimu přenášíme dovnitř.
Léčivé účinky: Bazalka účinkuje i protizánětlivě při onemocněních dutiny ústní a má protikřečový účinek při chronické bronchitidě.
Použití v kuchyni: Bazalka se nejčastěji používá při přípravě masa, salátů, omáček, pomazánek, drinků, brambor, těstovin, omelety, polévky, zapékaných zeleninových, houbových či luštěninových jídel. Je to opravdu všestranně využitelná voňavá bylinka, která by neměla chybět v žádné kuchyni.
Pěstování: Bazalka je vhodná pro pěstování v květináči na balkoně nebo v záhoně. Je nenáročná, vyhovuje její propustná půda a slunce nebo polostín. Bazalka v našich podmínkách venku nepřezimuje, proto ji na zimu přenášíme dovnitř.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
