Bělotrn kulatohlavý ´ARCTIC GLOW´ kont. 0,5 l
Nenáročná, suchomilná trvalka s kulovitými květy ledově bílé barvy.
Bělotrn kulatohlavý ´ARCTIC GLOW´ kont. 0,5 l
Nenáročná, suchomilná trvalka s kulovitými květy ledově bílé barvy.
Parametry a vlastnosti
| Vzdálenost mezi rostlinami | 50cm |
|---|---|
| Botanický název | Echinops sphaerocephalus ´Arctic Glow´ |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5-7 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bíla |
| Výška v květe | 80-90 cm |
| Výška v liste | 40-50 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Bělotrn 'ARCTIC GLOW' původně pochází se stepních a polopouštních území Střední Asie, Severního Kavkazu, Malé Asie a jižní Evropy. Je to velmi oblíbená trvalka s nápadnými bílými květy kulovitého tvaru, které kvetou od června do září. Rozkvetlé květy mívají průměr cca 5 cm a jsou velkým lákadlem pro včely, čmeláci a jiný hmyz. Květy se dobře suší a používají v dekoracích. Rostlina má poměrně velké, pichlavé listy.
Léčivé účinky: Bělotrn má léčivé účinky na nervové poruchy či deprese. Je jednou z mála bylinek, která dokáže regenerovat nervy a nervová centra.
Pěstování: Tato trvalka vyžaduje slunné stanoviště s mírně hlinitou až písčitou půdou, která je dobře zásobena živinami. Hodí se do trvalkových výsadeb, květy jsou vhodné na řez nebo sušení. Kultivary se vzájemně velmi dobře kombinují, v době květu vytvářejí krásnou kombinaci barev.
Léčivé účinky: Bělotrn má léčivé účinky na nervové poruchy či deprese. Je jednou z mála bylinek, která dokáže regenerovat nervy a nervová centra.
Pěstování: Tato trvalka vyžaduje slunné stanoviště s mírně hlinitou až písčitou půdou, která je dobře zásobena živinami. Hodí se do trvalkových výsadeb, květy jsou vhodné na řez nebo sušení. Kultivary se vzájemně velmi dobře kombinují, v době květu vytvářejí krásnou kombinaci barev.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
