- Úvod
- >>
- Vodní rostliny
- >>
- Bergénie srdčitolistá ´DRAGONFLY® SAKURA´, kont. 0,5 l
Bergénie srdčitolistá ´DRAGONFLY® SAKURA´, kont. 0,5 l
Exkluzivní, nízká stálezelená bergénie s růžovými květy.
Bergénie srdčitolistá ´DRAGONFLY® SAKURA´, kont. 0,5 l
Exkluzivní, nízká stálezelená bergénie s růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Bergenia cordifolia ´Dragonfly sakura´ |
|---|---|
| Půda | vlhká, propustná |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | vlhké trvalkové záhony do stínu |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 25-35 cm |
| Výška v liste | 15-25 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40-50 cm |
Popis
Charakteristika: Oblíbená trvalka, která pochází ze střední a východní Asie. Nazývá se také sloní uši. Bergénie 'Dragonfly Sakura' je kultivar, který dostal název podle toho, že její květy se podobají květiny japonské třešně - sakury. Těmito soukvětími růžových květů kvetou brzy na jaře. Na podzim se listy zbarvují do červenej až bronzovej barvy a různých odstínů hnědé a toto zbarvení přetrvává až do jara. Díky tomu je bergénie velmi dekorativní trvalka.
Pěstování: Na pěstování není náročná. Ideálním stanovištěm je polostín s mírně vlhkou půdou. Bergénie jsou plně mrazuvzdorné a zůstávají zelené během celého roku. Dobře se kombinují s okrasnými travami, cibulovinami nebo stínomilnými trvalkami.
Pěstování: Na pěstování není náročná. Ideálním stanovištěm je polostín s mírně vlhkou půdou. Bergénie jsou plně mrazuvzdorné a zůstávají zelené během celého roku. Dobře se kombinují s okrasnými travami, cibulovinami nebo stínomilnými trvalkami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
