Blahovičník ´SILVER DOLLAR´ 30-40 cm, kont. 2 l
Aromatický blahovičník s velkými kulatými stříbřitými listy, využívaný v aranžérství.
Blahovičník ´SILVER DOLLAR´ 30-40 cm, kont. 2 l
Aromatický blahovičník s velkými kulatými stříbřitými listy, využívaný v aranžérství.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 4 -10 m (nestříhaný) |
|---|---|
| Botanický název | Eucalypthus ´Silver dollar´ |
| Půda | vzdušná, propustná |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | solitér do květináče |
| Doba kvetení | IV - VI |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | bílá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -15°C |
| Kontejner | 2 l |
| Prodejní velikost | 30-40 cm |
Popis
Charakteristika: Kultivar blahovičníku ´SILVER DOLLAR´ pochází z Austrálie, kde přirození roste jako 4-10 m vysoký stom či keř. Už jak samotný název napovídá, jeho 5-6 cm velké modrozelené kulaté listy, připomínající minci, nesou výrazný stříbřitý nádech. Na výhonech jsou uspořádány proti sobě. Obsahují vonné silice, díky kterým se využívají na výrobu olejů a v aranžérství.
Léčivé účinky: Pro léčebné účely se používá blahovičníkový olej, který se vyrábí z listů stromu. Má ostrou, čistou, svěží mentolovou vůni. Blahovičníkový olej uvolňuje ucpaný nos, tlumí kašel a usnadňuje dýchání. Má antiseptické účinky, prokrvuje kůži, působí proti bolesti a podporuje procesy hojení. Esenciální olej z blahovičníku odstraňuje psychickou únavu a vyčerpání, bolest hlavy a migrénu.
Pěstování: Vyžaduje přímé slunce až polostín. Rostliny odolávají mrazu pouze do -15 °C, proto je v našich podmínkách pěstujeme v květináčích, které je třeba na zimu přenést do chladné místnosti s teplotou okolo 10 °C.
Léčivé účinky: Pro léčebné účely se používá blahovičníkový olej, který se vyrábí z listů stromu. Má ostrou, čistou, svěží mentolovou vůni. Blahovičníkový olej uvolňuje ucpaný nos, tlumí kašel a usnadňuje dýchání. Má antiseptické účinky, prokrvuje kůži, působí proti bolesti a podporuje procesy hojení. Esenciální olej z blahovičníku odstraňuje psychickou únavu a vyčerpání, bolest hlavy a migrénu.
Pěstování: Vyžaduje přímé slunce až polostín. Rostliny odolávají mrazu pouze do -15 °C, proto je v našich podmínkách pěstujeme v květináčích, které je třeba na zimu přenést do chladné místnosti s teplotou okolo 10 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
