Dobromysl obecná ´AUREUM´ (Oregáno), kont. 0,5 l
Okrasná trpasličí odrůda s nádhernými zářivě žlutými listy.
Dobromysl obecná ´AUREUM´ (Oregáno), kont. 0,5 l
Okrasná trpasličí odrůda s nádhernými zářivě žlutými listy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Origanum vulgare |
|---|---|
| Půda | hlinito-písčitá, vzdušná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | koření, okrasná rostlina |
| Doba kvetení | VIII - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | světle růžová |
| Výška v květe | 10-20 cm |
| Výška v liste | 5-10 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Dobromysl ´AUREUM´ vyniká zlatě žlutým zbarvením listů, které vytvářejí husté zlatě žluté koberce. Roste do výšky přibližně 20 cm. Kvete bledě růžové květy na přelomu léta a podzimu.
Léčivé účinky: Léčí chřipku, kašel, bolesti hlavy, uklidňuje nervy a pomáhá při nespavosti. Podporuje chuť k jídlu a trávení.
Pěstování: Oregáno oblibě slunné stanoviště a hlinito-písčitou propustnou půdu. Je výborně mrazuvzdorné (až do - 28 °C) a dobře se pěstuje i v nádobách.
Využití v kuchyni: Koření se jím saláty, omáčky z rajčat, rajčatové polévky, zelenina, vaječné jídla, polévky, mořské kraby, salámy, husté polévky, guláš a jídla ze sýra, používá se při pečení a grilování masa as oblibou k jehněčímu a telecímu, jakož i dušenému masu.
Léčivé účinky: Léčí chřipku, kašel, bolesti hlavy, uklidňuje nervy a pomáhá při nespavosti. Podporuje chuť k jídlu a trávení.
Pěstování: Oregáno oblibě slunné stanoviště a hlinito-písčitou propustnou půdu. Je výborně mrazuvzdorné (až do - 28 °C) a dobře se pěstuje i v nádobách.
Využití v kuchyni: Koření se jím saláty, omáčky z rajčat, rajčatové polévky, zelenina, vaječné jídla, polévky, mořské kraby, salámy, husté polévky, guláš a jídla ze sýra, používá se při pečení a grilování masa as oblibou k jehněčímu a telecímu, jakož i dušenému masu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
