- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Bobkovišeň lékařská ´CAUCASICA´ 60-70 cm, kont. 3 l
Bobkovišeň lékařská ´CAUCASICA´ 60-70 cm, kont. 3 l
Mrazuodolný stálezelený keř s podlouhlými lesklými listy.
Bobkovišeň lékařská ´CAUCASICA´ 60-70 cm, kont. 3 l
Mrazuodolný stálezelený keř s podlouhlými lesklými listy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -27°C |
| Kontejner | 3 l |
| Prodejní velikost | 60-70 cm |
| Šířka | 1-2 m |
| Výška | 2-4 m |
| Botanický název | Prunus laurocerasus ´Caucasica |
| Půda | vzdušná, propustná, vlhká |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, živý plot |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | bílá |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´CAUCASICA´ je vyšší keř, dorůstá do výšky 2 - 4 m. Typický je tmavě zelenými užšími voskovitými lesklými listy. Listy mají podlouhlý tvar. Je ideální pro pěstování ve formě živého plotu. Květiny rostou vzpřímeně, jsou bílé barvy a příjemně voní. Bobkovišně zajímavě kvetou a plodí, čímž vnášejí do zahradního prostoru nevtíravou dynamiku. Velmi často se využívají na živý plot, protože dobře snášejí řez a mají příjemnou barvu a strukturu listů. Dobře se kombinují v skupinových výsadbách s rododendrony.
Pěstování: Pokud hledáte nosnou dřevinu, na které byste postavili kompozici, jste na správné adrese. Bobkovišně totiž obecně patří v zahradní tvorbě mezi kosterní rostliny. Bobkovišně mají v oblibě vlhkou, propustnou půdu a stinné stanoviště. Jsou to typické podrostové dřeviny, dobře se jim daří pod korunami stromů.
Pěstování: Pokud hledáte nosnou dřevinu, na které byste postavili kompozici, jste na správné adrese. Bobkovišně totiž obecně patří v zahradní tvorbě mezi kosterní rostliny. Bobkovišně mají v oblibě vlhkou, propustnou půdu a stinné stanoviště. Jsou to typické podrostové dřeviny, dobře se jim daří pod korunami stromů.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
