- Úvod
- >>
- Zeravy, jehličnany
- >>
- Cedr libanonský převislý ´GLAUCA PENDULA´ 130-140 cm, kont. 12 l
Cedr libanonský převislý ´GLAUCA PENDULA´ 130-140 cm, kont. 12 l
Stálezelená převislá odrůda s modře zeleným jehličím a zajímavým tvarem.
Cedr libanonský převislý ´GLAUCA PENDULA´ 130-140 cm, kont. 12 l
Stálezelená převislá odrůda s modře zeleným jehličím a zajímavým tvarem.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -27°C |
| Kontejner | 12 l |
| Prodejní velikost | 130-140 cm |
| Šířka | 2 - 3 m (nestříhaný) |
| Výška | 2 - 4 m (nestříhaný) |
| Botanický název | Cedrus libani ´Glauca Pendula´ |
| Půda | propustná, sušší |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | solitér |
| Intenzita růstu | střední |
Popis
Charakteristika: Odrůda 'GLAUCA PENDULA' je převislá forma cedru. Mladá rostlina má sloupovitý tvar s rozložitými výhony, které rostou téměř horizontálně a na koncích mírně převislý. Starší kultivary vytvářejí hustou dáždnikovitú korunu. Má drobnější neopadavé jehličí nápadné modro zelené barvy. Díky zajímavé barvě výborně doplňuje zelené jehličnany. Vynikne i jako solitér v trávníku. Jeho tvar je jedinečný a u každé rostliny jiný.
Pěstování: Cedrům vyhovuje slunné stanoviště chráněné před větrem. Jejich velkou výhodou je to, že jsou odolné vůči suchu. Dlouhodobé přemokření jim nevyhovuje, protože zapříčiňuje odehnívání kořenů. Nemají rády přesazování, proto je dobré zvolit takové stanoviště, kde budou mít dostatek místa a které bude splňovat všechny jejich požadavky. Přestože cedry jsou v našich podmínkách zcela mrazuvzdorné, mladé rostliny můžeme na zimu obalit bílou netkanou textilií, což jim pomůže lépe překonat nepříznivé podmínky a zároveň je ochrání před omrznutím výhonů.
Pěstování: Cedrům vyhovuje slunné stanoviště chráněné před větrem. Jejich velkou výhodou je to, že jsou odolné vůči suchu. Dlouhodobé přemokření jim nevyhovuje, protože zapříčiňuje odehnívání kořenů. Nemají rády přesazování, proto je dobré zvolit takové stanoviště, kde budou mít dostatek místa a které bude splňovat všechny jejich požadavky. Přestože cedry jsou v našich podmínkách zcela mrazuvzdorné, mladé rostliny můžeme na zimu obalit bílou netkanou textilií, což jim pomůže lépe překonat nepříznivé podmínky a zároveň je ochrání před omrznutím výhonů.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
