- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Čilimník 'MOYCLARE PINK' 20-30 cm, kont. 2,5 l
Čilimník 'MOYCLARE PINK' 20-30 cm, kont. 2,5 l
Neobyčejný čilimník s jemnými bledě růžovými květy na převislých výhonech.
Čilimník 'MOYCLARE PINK' 20-30 cm, kont. 2,5 l
Neobyčejný čilimník s jemnými bledě růžovými květy na převislých výhonech.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 1 - 1,5 m |
|---|---|
| Botanický název | Cytisus ´MOYCLARE PINK´ |
| Půda | propustná |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | V - VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžovobílá |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 1 - 1,5 m |
Popis
Charakteristika: Čilimník 'Moyclare Pink' je hustě větvený opadavý keř, který na jaře kvete množstvím bledě růžových květů. Nerozkvetlé květy jsou výrazné růžové barvy. Dlouhé výhony převisají, a tak vytvoří souměrný tvar. Dosahuje výšku i šířku 1,5 m. Menší zelené listy na podzim opadávají.
Pěstování: Čilimník je nenáročný keř, nemá speciální nároky na stanoviště a půdu. Dobře se mu daří ve výživné písčité a kyselé půdě, na slunném stanovišti. Stříháme ho na jaře po odkvětu květů. Rostlinu vysazujeme jako solitér nebo ve skupinové výsadbě v kombinaci s jehličnany.
Pěstování: Čilimník je nenáročný keř, nemá speciální nároky na stanoviště a půdu. Dobře se mu daří ve výživné písčité a kyselé půdě, na slunném stanovišti. Stříháme ho na jaře po odkvětu květů. Rostlinu vysazujeme jako solitér nebo ve skupinové výsadbě v kombinaci s jehličnany.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
