Čistec vlnatý ´SILVER CARPET´, kont. 0,5 l
Oblíbená trvalka s plstnatými stříbrno šedými listy a růžovými květy.
Čistec vlnatý ´SILVER CARPET´, kont. 0,5 l
Oblíbená trvalka s plstnatými stříbrno šedými listy a růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Stachys byzantina ´Silver Carpet´ |
|---|---|
| Půda | propustná, sušší |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | trvalkové záhony, skalky |
| Doba kvetení | VI - VII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 25 cm |
| Výška v liste | 10 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -30°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40cm |
Popis
Charakteristika: Čistec vlnatý ´SILVER CARPET´ patří mezi velmi oblíbené trvalky díky své nenáročnosti na pěstování, ale také velmi dekorativnímu a netradičnímu vzhledu. Má stříbřitě listy připomínající zaječí uši. Plstnaté listy jsou velmi příjemné na dotek. Často se vysazuje podél cest a chodníků, kde se velmi rychle rozroste a vytvoří zajímavý barevný koberec. Rostlina si udržuje kompaktní a atraktivní vzhled během celého roku. Výborně se kombinuje se zelenolisté trvalkami a skalničkami.
Pěstování: Čistec vysazujeme do propustné zahradní půdy na slunné nebo polostinné místo. Je nenáročný, toleruje dočasné sucho i vlhko. Poměrně rychle se rozrůstá a v krátkém čase dokáže vytvořit hustý trs stiebornosivej barvy.
Pěstování: Čistec vysazujeme do propustné zahradní půdy na slunné nebo polostinné místo. Je nenáročný, toleruje dočasné sucho i vlhko. Poměrně rychle se rozrůstá a v krátkém čase dokáže vytvořit hustý trs stiebornosivej barvy.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
