- Úvod
- >>
- TRVALKY
- >>
- Trvalky A-Z
- >>
- Denivky
- >>
- Voňavé
- >>
- Denivka hybridní ´CATHERINE WOODBURY´ kont. 1 l
Denivka hybridní ´CATHERINE WOODBURY´ kont. 1 l
Vysoká letní trvalka kvetoucí množstvím světle růžových květů s příjemnou vůní.
-20% Sleva
CENOVÝ HIT!
Denivka hybridní ´CATHERINE WOODBURY´ kont. 1 l
Vysoká letní trvalka kvetoucí množstvím světle růžových květů s příjemnou vůní.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Hemerocallis ´Catherine Woodbury´ |
|---|---|
| Půda | vlhká, propustná, výživná |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI-VIII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bledě růžová |
| Výška v květe | 70-80 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40-60 cm |
Popis
Charakteristika: Denivka ´CATHERINE WOODBERY´ je neúnavně kvetoucí trvalka, ideální do záhonů ve venkovském stylu. 15 cm velké, světle růžové květy nesou pevné vzpřímené stonky ve výšce 80 cm. Střed každého květu je zvýrazněn žlutým hrdlem, který je mimořádně vábivý pro opylovače. Tento kultivar se vyznačuje sladkou vůní. Dlouhé, úzké listy jsou svěží zelené, seskupené do kompaktního trsu.
Pěstování: Denivky vyžadují propustnou zahradní půdu a dokáží růst ve stínu i polostínu. Patří mezi nenáročné trvalky, které dobře snášejí městské ovzduší. Z estetických důvodů odkvetlé květy odstraňujeme.
Pěstování: Denivky vyžadují propustnou zahradní půdu a dokáží růst ve stínu i polostínu. Patří mezi nenáročné trvalky, které dobře snášejí městské ovzduší. Z estetických důvodů odkvetlé květy odstraňujeme.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
