Dlužicha americká ´CHAMPAGNE®´ kont. 0,5 l
Úžasná dlužicha, jejíž barva listů se mění z broskvové na zlatě žlutou.
Dlužicha americká ´CHAMPAGNE®´ kont. 0,5 l
Úžasná dlužicha, jejíž barva listů se mění z broskvové na zlatě žlutou.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Heuchera ´Champagne´ |
|---|---|
| Půda | humózní, propustná |
| Stanoviště | sluneční, polostín, stín |
| Doba kvetení | V - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bílá |
| Výška v květe | 35 cm |
| Výška v liste | 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 - 35 cm |
Popis
Charakteristika: Nádherná dlužicha ´CHAMPAGNE®´ okouzlí středně velkými listy s výraznou žilnatinou. Jejich barva se mění věkem listu, postupně přechází z broskvové barvy až do jantarově-zlatých odstínů. Listy i květy rostou na výrazných červených stoncích. Květy jsou bílé, působí velmi vzdušně. Výborně se kombinuje s ostatními barevnými kultivary, se kterými vytváří pestrou mozaiku. Daří se jí i v květináčích na balkonech a terasách.
Pěstování: K správnému růstu a vitalitě však dlužicha nezbytně potřebuje propustnou humózní půdu. Nesnáší těžkou jílovitou půdu a dlouhodobé sucho. Bohaté a dlouhodobé kvetení podpoříme pravidelnou zálivkou v době květu.
Pěstování: K správnému růstu a vitalitě však dlužicha nezbytně potřebuje propustnou humózní půdu. Nesnáší těžkou jílovitou půdu a dlouhodobé sucho. Bohaté a dlouhodobé kvetení podpoříme pravidelnou zálivkou v době květu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
