Dlužicha americká ´FIRE ALARM´ kont. 0,5 l
Výrazná dlužicha na sebe upozorňuje lesklými ohnivě-červenými listy.
Dlužicha americká ´FIRE ALARM´ kont. 0,5 l
Výrazná dlužicha na sebe upozorňuje lesklými ohnivě-červenými listy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 15-20 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 cm |
| Botanický název | Heuchera hybrida ´Fire Alarm´ |
| Půda | humózní, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunce, polostín, stín |
| Použití | trvalkové záhony, nádoby |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bílá |
| Výška v květe | 40-50 cm |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´FIRE ALARM´ má lesklé ohnivě červené listy, které na sebe upozorňují a jistě nezůstanou bez povšimnutí. Vytváří menší shluky velkých měkkých listů, které jsou v době květu zdobené jemnými bílo-růžovými květy. Kvete od června do září. Výborně se kombinuje s ostatními barevnými kultivary, se kterými vytváří pestrou mozaiku. Daří se jí i v květináčích na balkonech a terasách.
Pěstování: K správnému růstu a vitalitě však dlužicha nezbytně potřebuje propustnou humózní půdu. Nesnáší těžkou jílovitou půdu a dlouhodobé sucho. Bohaté a dlouhodobé kvetení podpoříme pravidelnou zálivkou v době květu.
Pěstování: K správnému růstu a vitalitě však dlužicha nezbytně potřebuje propustnou humózní půdu. Nesnáší těžkou jílovitou půdu a dlouhodobé sucho. Bohaté a dlouhodobé kvetení podpoříme pravidelnou zálivkou v době květu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
