- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Dochan huňatý (vousatec) ´LONGISTYLUS´, kont. 0,5 l
Dochan huňatý (vousatec) ´LONGISTYLUS´, kont. 0,5 l
Rychle rostoucí, mimořádně dekorativní dochan s bohatými bílými klasy.
Dochan huňatý (vousatec) ´LONGISTYLUS´, kont. 0,5 l
Rychle rostoucí, mimořádně dekorativní dochan s bohatými bílými klasy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Pennisetum villosum ´Longistylus´ |
|---|---|
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - X |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Výška v květe | 50-60 cm |
| Výška v liste | 50 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
| Prodejní velikost | 40-50 cm |
Popis
Charakteristika: Dochan huňatý 'Longystylus' patří mezi velmi oblíbené kultivary díky bohatým bílým klasem, které skvěle kontrastují se svěžími zelenými listy. Květy jsou vhodné i k řezu do kytic. Velmi rychle se rozrůstá, je ideální pro použití jako lem trávníku nebo trvalkových záhonů, využívá se také na vysazování do nádob.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Na zimu je třeba trs svázat, aby mráz nepoškodil kořeny. Na jaře odstraníme nadzemní část ve výši 10 - 15 cm.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Na zimu je třeba trs svázat, aby mráz nepoškodil kořeny. Na jaře odstraníme nadzemní část ve výši 10 - 15 cm.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
