- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Dochan psárkovitý, kont. 2 l
Dochan psárkovitý, kont. 2 l
Nenáročná okrasná tráva s atraktivními perovitými květy kremově hnědé barvy.
Novinka
Dochan psárkovitý, kont. 2 l
Nenáročná okrasná tráva s atraktivními perovitými květy kremově hnědé barvy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 2 l |
| Šířka | 60-80 cm |
| Výška | 40-80 cm |
| Botanický název | Pennisetum alopecuroides |
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | střední |
Popis
Charakteristika: Tato moderní, kompaktní okrasná tráva je mimořádně vhodná pro výsadbu do smíšených trvalkových záhonů nebo do květináčů. Úzké středně zelené listy se v létě mění ve zlatožluté a na podzim nabývají hnědého nádechu. Bílé květy s jemným krémově hnědým zakončením vyrůstají ze středu a převisají do boků.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Na zimu je třeba trs svázat, aby mráz nepoškodil kořeny. Na jaře odstraníme nadzemní část ve výšce 10 – 15 cm.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Na zimu je třeba trs svázat, aby mráz nepoškodil kořeny. Na jaře odstraníme nadzemní část ve výšce 10 – 15 cm.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
