- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Dochan psárkovitý (vousatec) ´LADY U´, kont. 0,5 l
Dochan psárkovitý (vousatec) ´LADY U´, kont. 0,5 l
Jeden z nejvyšších kultivarů dochanů s kompaktním půlkruhovým habitusem.
Novinka
Dochan psárkovitý (vousatec) ´LADY U´, kont. 0,5 l
Jeden z nejvyšších kultivarů dochanů s kompaktním půlkruhovým habitusem.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Dochan psárkovitý (vousatec) ´LADY U´ |
|---|---|
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Výška v květe | 150 cm |
| Výška v liste | 100 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´LADY U´ je jedním z nejvyšších zástupců mezi dochany. Vytváří 1-1,5 m vysoký, kompaktní půlkruhový trs, tvořený úzkými svěžími zelenými listy. Od srpna kvete atraktivními světle hnědými klasy, které přidávají této okrasné trávě na atraktivitě. Mimořádně přitažlivě vynikne vysazen ve skupinové výsadbě nebo jako součást smíšené trvalkové výsadby.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Mrazuvzdornost je do -20 °C.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Mrazuvzdornost je do -20 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
