- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Středně vysoké (20-50 cm)
- >>
- Dochan psárkovitý (vousatec) ´LITTLE BUNNY´, kont. 0,5 l
Dochan psárkovitý (vousatec) ´LITTLE BUNNY´, kont. 0,5 l
Nízký dochan "Malý zajíček" s okouzlujícími bílými klasy květů.
Dochan psárkovitý (vousatec) ´LITTLE BUNNY´, kont. 0,5 l
Nízký dochan "Malý zajíček" s okouzlujícími bílými klasy květů.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Pennisetum alopecuroides ´Little Bunny´ |
|---|---|
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Výška v květe | 30 cm |
| Výška v liste | 25 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 cm |
Popis
Charakteristika: Tato moderní, kompaktní odrůda ´LITTLE BUNNY´ je mimořádně vhodná pro výsadbu do smíšených trvalkových záhonů nebo do květináčů. Úzké středně zelené listy se v létě změní na zlato žluté a na podzim nabývají hnědý nádech. Bílé květy s jemným krémově hnědým zakončením vyrůstají ze středu a převisají do boků.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Na zimu je třeba trs svázat, aby mráz nepoškodil kořeny. Na jaře odstraníme nadzemní část ve výši 10 - 15 cm.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny. Na zimu je třeba trs svázat, aby mráz nepoškodil kořeny. Na jaře odstraníme nadzemní část ve výši 10 - 15 cm.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
