- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Dochan setý (vousatec) ´INKY´ kont. 0,5 l
Dochan setý (vousatec) ´INKY´ kont. 0,5 l
Výrazný dochan s tmavě zbarvenými listy a atraktivními klasovitými květenstvími.
Novinka
Dochan setý (vousatec) ´INKY´ kont. 0,5 l
Výrazný dochan s tmavě zbarvenými listy a atraktivními klasovitými květenstvími.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 80 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -5°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Pennisetum glaucum ´Inky´ |
| Půda | propustná, sušší |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | solitér, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - X |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | hnědá |
| Výška v květe | 110-120 cm |
Popis
Charakteristika: Dochan ´INKY´ vytváří vzpřímené, robustní trsy dorůstající přibližně do výšky 80-120 cm. Listy jsou širší, pevné a obloukovitě se ohýbají. Jsou tmavě zbarvené – od purpurově zelené až po téměř černo-fialovou. Stonky jsou silné, vzpřímené a dobře odolávají větru. Kvete v letních měsících ve formě vzpřímených, hustých klasů, které se nesou v bronzových až tmavě fialových tónech a postupně dozrává do světlejších odstínů. Květy jsou zajímavé i po dozrání a mohou se využívat v suchých aranžmá.
Pěstování: Dochan pěstujeme jako jednoletou nebo dvouletou rostlinu. Chceme-li ho zimovat, teplota by neměla klesnout pod -5 °C. Ideální je přezimovat jej ve květináku v chladné místnosti.
Pěstování: Dochan pěstujeme jako jednoletou nebo dvouletou rostlinu. Chceme-li ho zimovat, teplota by neměla klesnout pod -5 °C. Ideální je přezimovat jej ve květináku v chladné místnosti.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
