Dračík ´RUBICUNDA´, kont. 1 l
Okouzlující trvalka s atraktivními květy červené barvy s kontrastním bílým hrdlem.
Dračík ´RUBICUNDA´, kont. 1 l
Okouzlující trvalka s atraktivními květy červené barvy s kontrastním bílým hrdlem.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Penstemon ´RUBICUNDA´ |
|---|---|
| Půda | propustná, bohatá na živiny |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - VIII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | červená, bílá |
| Výška v květe | 60-80 cm |
| Výška v liste | 40-60 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -15 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 75 cm |
Popis
Charakteristika: Tradiční trvalka ´RUBICUNDA´ vytváří během celé sezóny množství atraktivních zvonkových květů červené barvy. Sřed květin tvoří kontrastní bílé hrdlo. Květy jsou atraktivní pro včely a motýly. Tato trvalka je vhodná k řezu, květiny se často využívají pro tvorbu květinových dekorací.
Pěstování: Rostline se daří na teplém, slunném stanovišti, dokáže však růst i v polostínu. Vysazujeme ho do výživné a propustné půdy. Dračík je ideální rostlina do skupinové výsadby, nebo jako pozadí pro jiné nižší kvetoucí rostliny.
Pěstování: Rostline se daří na teplém, slunném stanovišti, dokáže však růst i v polostínu. Vysazujeme ho do výživné a propustné půdy. Dračík je ideální rostlina do skupinové výsadby, nebo jako pozadí pro jiné nižší kvetoucí rostliny.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
