- Úvod
- >>
- Vodní rostliny
- >>
- Dvojostice (Incarvillea delavayi), kont. 2 l
Dvojostice (Incarvillea delavayi), kont. 2 l
Zajímavá trvalka s kaparadinovými listy a nádhernými růžovými květy.
Dvojostice (Incarvillea delavayi), kont. 2 l
Zajímavá trvalka s kaparadinovými listy a nádhernými růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Incarvillea delavayi |
|---|---|
| Půda | vzdušná, propustná, mírně vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony, k jezírkům, květináč |
| Doba kvetení | V - VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 20 - 30 cm |
| Výška v liste | 15 - 20 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 15-20 cm |
Popis
Charakteristika: Dvojostnice je krásná trvalka s nápadnými, až exotickými květinami, která v našich podmínkách spolehlivě přezimuje a zdobí zahradu na začátku léta nejen květy, ale i netradičními listy. Listy vypadají jako velkolistá kapradina - jsou až 30 cm dlouhé a vytvářejí přízemní růžici. Květy jsou růžové barvy, trubkovitého tvaru a mohou být až 8 cm široké. Raší velmi pozdě, až v polovině dubna.
Pěstování: Odstraňováním odkvetlých květů podpoříte růst nových květů a v slunném a teplém létě může vykvést znovu. Kořeny jsou dužnaté a umí dobře hospodařit s vodou, proto ji vysazujeme do vlhké propustné půdy, případně do skalky, kde ji však musíme přiměřeně zalévat. Nejlépe se jí daří na přímém slunci nebo v částečném stínu. Potřebuje výživnou, propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná, doporučujeme ji však namulčovat vrstvou mulčovací kůry.
Pěstování: Odstraňováním odkvetlých květů podpoříte růst nových květů a v slunném a teplém létě může vykvést znovu. Kořeny jsou dužnaté a umí dobře hospodařit s vodou, proto ji vysazujeme do vlhké propustné půdy, případně do skalky, kde ji však musíme přiměřeně zalévat. Nejlépe se jí daří na přímém slunci nebo v částečném stínu. Potřebuje výživnou, propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná, doporučujeme ji však namulčovat vrstvou mulčovací kůry.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
