- Úvod
- >>
- Vodní rostliny
- >>
- Dvojostnice (Incarvillea delavayi) ´SNOWTOP´ kont. 2 l
Dvojostnice (Incarvillea delavayi) ´SNOWTOP´ kont. 2 l
Exoticky působící odolná trvalka s nápaditými bílými květy.
Dvojostnice (Incarvillea delavayi) ´SNOWTOP´ kont. 2 l
Exoticky působící odolná trvalka s nápaditými bílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Incarvillea delavayi ´Snowtop´ |
|---|---|
| Půda | vzdušná, propustná, mírně vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | V - VI |
| Použití | smíšené trvalkové záhony, k jezírkům, květináč |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bílá |
| Výška v květe | 20 - 30 cm |
| Výška v liste | 15 - 20 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 23 °C |
| Kontejner | 2 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 - 40 cm |
| Prodejní velikost | 15-20 cm |
Popis
Charakteristika: Dvojostnice 'Snowtop' zaujme na první pohled svým exotickým zjevem. Velké listy svou strukturou připomínají kapradinu. Na vzpřímených stoncích se během pozdního jara vytvářejí bílé zvonkovité květy, jejichž střed nabývá žlutou barvu. Raší velmi pozdě, až v polovině dubna. Patří mezi nižší trvalky s výškou přibližně 35 cm, je vhodná pro pěstování ve smíšených trvalkových záhonech, u jezírka nebo v květináči.
Pěstování: Odstraňováním odkvetlých květů podpoříte růst nových květů a v slunném a teplém létě může vykvést znovu. Kořeny jsou dužnaté a umí dobře hospodařit s vodou, proto ji vysazujeme do vlhké propustné půdy, případně do skalky, kde ji však musíme přiměřeně zalévat. Nejlépe se jí daří na přímém slunci nebo v částečném stínu. Potřebuje výživnou, propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná, doporučujeme ji však namulčovat vrstvou mulčovací kůry.
Pěstování: Odstraňováním odkvetlých květů podpoříte růst nových květů a v slunném a teplém létě může vykvést znovu. Kořeny jsou dužnaté a umí dobře hospodařit s vodou, proto ji vysazujeme do vlhké propustné půdy, případně do skalky, kde ji však musíme přiměřeně zalévat. Nejlépe se jí daří na přímém slunci nebo v částečném stínu. Potřebuje výživnou, propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná, doporučujeme ji však namulčovat vrstvou mulčovací kůry.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
