- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Polostín
- >>
- Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ kont. 0,5 l
Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ kont. 0,5 l
Stálezelená odrůda se spoustou hvězdicovitých květů růžovo karmínové barvy.
Flox douglasii ´OCHSENBLUT´ kont. 0,5 l
Stálezelená odrůda se spoustou hvězdicovitých květů růžovo karmínové barvy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 5 - 10 cm |
|---|---|
| Botanický název | Phlox douglasii ´OCHSENBLUT´ |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | skalka, okraj záhonu |
| Doba kvetení | IV - VI |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | růžovo karmínová |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 25 - 30 cm |
Popis
Charakteristika: Flox douglasii 'OCHSENBLUT' patří mezi trvalky, které se vyznačují nízkým, kobercovitým vzrůstem. Od dubna vytváří množství růžovokarmínových květů hvězdicovitého tvaru. Odrůda dosahuje výšky 5-10 cm a šířky 30-50 cm. Výhony jsou pokryty podlouhlými jehlicovitými listy tmavě zelené barvy. Po odkvětu se trvalka se mění na kompaktní stálezelený polštář. Odrůda 'OCHSENBLUT' je vyhledávána pro časné kvetení, atraktivní, kompaktní tvar, energické barvy a nízké nároky na pěstování. Flox je vhodný pro výsadbu do skalky, květinových stěn nebo svahů.
Pěstování: Flox řadíme mezi skalničky, protože vyžaduje slunné stanoviště a sušší půdu. Je nenáročný a tolerantní vůči suchu.
Pěstování: Flox řadíme mezi skalničky, protože vyžaduje slunné stanoviště a sušší půdu. Je nenáročný a tolerantní vůči suchu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
