Hortenzie velkolistá ´YOU & ME® TOGETHER´ 10-15 cm, kont. 1,4 l
Exploze barev - barvy měnící hortenzie, která kvete přibližně až 150 dní v roce.
Hortenzie velkolistá ´YOU & ME® TOGETHER´ 10-15 cm, kont. 1,4 l
Exploze barev - barvy měnící hortenzie, která kvete přibližně až 150 dní v roce.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Kontejner | 1,4 l |
| Prodejní velikost | 10 - 15 cm |
| Šířka | 1 - 1,5 m |
| Výška | 0,5 - 1 m |
| Botanický název | Hydrangea macrophylla ´Together´ |
| Půda | propustná, humózní, kyselá |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, květináč |
| Doba kvetení | VI - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová, modrá, fialová (v závislosti na kyselosti půdy) |
Popis
Charakteristika: Hortenzie velkolistá 'Together' ze série You & Me je plnokvětý kultivar v romantických intenzivně zbarvených odstínech. Květy této hortenzie způsobí v záharde explozi barev. Jejich barva se mění v závislosti na ročním období. Začátkem léta se květy otevírají do růžovo - zelené barvy, postupně se ustálí v tmavě růžovém odstínu. Na podzim a v zimě jsou květiny intenzivně červené. Se změnou ph půdy docílíme vybarvení květů i do modrých odstínů. Kvete až 150 dní v roce. Vyznačuje se robustním kořenovým systémem a kompaktním růstem. Květy jsou vhodné pro řezání do kytic.
Pěstování: Hortenzie velkolistá vyžaduje mírně kyselou, propustnou půdu a dostatek živin, aby byly květy dobře vybarvené. Pokud rostlina nemá dostatečně kyselé pH, mohou mít květy růžovou barvu. Při výsadbě proto používáme substrát na kyselomilné rostliny a hnojivo na hortenzie. Nejvhodnější stanoviště je polostín nebo stín. Stříháme ji na jaře po skončení mrazů a prospívá ji namulčování kůrou.
Pěstování: Hortenzie velkolistá vyžaduje mírně kyselou, propustnou půdu a dostatek živin, aby byly květy dobře vybarvené. Pokud rostlina nemá dostatečně kyselé pH, mohou mít květy růžovou barvu. Při výsadbě proto používáme substrát na kyselomilné rostliny a hnojivo na hortenzie. Nejvhodnější stanoviště je polostín nebo stín. Stříháme ji na jaře po skončení mrazů a prospívá ji namulčování kůrou.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
