- Úvod
- >>
- TRVALKY
- >>
- Trvalky A-Z
- >>
- Hosta (Bohyška)
- >>
- Střední
- >>
- Hosta (bohyška) ´MINUTE MAN´ kont. 0,5 l
Hosta (bohyška) ´MINUTE MAN´ kont. 0,5 l
Zajímavá hosta s velkými listy se širokým krémově bílým okrajem.
-20% Akce
CENOVÝ HIT!
Hosta (bohyška) ´MINUTE MAN´ kont. 0,5 l
Zajímavá hosta s velkými listy se širokým krémově bílým okrajem.
Parametry a vlastnosti
| Barva květu | bledě fialová |
|---|---|
| Výška v květe | 60 cm |
| Výška v liste | 50 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 20 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Funkia ´Minute Man´ |
| Půda | vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | stínomilné trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - VIII |
| Intenzita růstu | střední |
Popis
Charakteristika: Hosta ´MINUTE MAN´ tvoří robustní trs kontrastně zbarvených listů. Modrozelený podklad atraktivne doplňuje široký krémový okraj. Během horkých letních dnů se na rostlině objevují zvonkovité levandulové květy rostoucí na vzpřímených stoncích. Hosty jsou vynikající trvalky do stínomilných záhonů, kde vytvářejí pestré struktury díky různobarevným listům.
Pěstování: Hosty sice patří mezi stínomilné trvalky, ale daří se jim i v polostínu. Vyžadují mírně vlhkou propustnou zahradní půdu. Třeba je zalévat opatrně, aby nedocházelo k přemokření půdy, což způsobuje odehnívání listů. Hosty nesnášejí přímé slunce, které jim může spálit listy. Během dlouhodobého sucha jich třeba pravidelně zalévat.
Pěstování: Hosty sice patří mezi stínomilné trvalky, ale daří se jim i v polostínu. Vyžadují mírně vlhkou propustnou zahradní půdu. Třeba je zalévat opatrně, aby nedocházelo k přemokření půdy, což způsobuje odehnívání listů. Hosty nesnášejí přímé slunce, které jim může spálit listy. Během dlouhodobého sucha jich třeba pravidelně zalévat.
Doporučujeme dokoupit
Recenzie Hosta (bohyška) ´MINUTE MAN´ kont. 0,5 l
1 recenze uživatelů
1x
0x
0x
0x
0x
-
29.4.2026
Zákazník neuvedl žádné slovní hodnocení.
Naposledy viděno
