- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Ibišek syrský ´WHITE CHIFFON´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Ibišek syrský ´WHITE CHIFFON´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Nový půvabný plnokvětý ibišek s mimořádně velkými bílými květy.
Ibišek syrský ´WHITE CHIFFON´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Nový půvabný plnokvětý ibišek s mimořádně velkými bílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | - 27 °C |
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 50-60 cm |
| Šířka | 1 - 2 m |
| Výška | 1,5 - 3 m |
| Botanický název | Hibiscus syriacus ´White Chiffon´ |
| Půda | vzdušná, propustná, písčitá |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, živý plot |
| Doba kvetení | VIII - IX |
| Intenzita růstu | středná |
| Barva květu | bílá |
Popis
Charakteristika: Ibišek syrský 'White Chiffon' je oblíbená, nenáročná okrasná dřevina, za což vděčí hlavně svému dlouhému a nepřetržitému kvetení. Kvete exotickými velkými květy bílé barvy od začátku července do konce září. Květy mají průměr 7 - 9 cm. Vytváří kompaktní keř, který dosahuje výšky 1,5-3 m a šířku 1-2 m.
Pěstování: Nejlépe se mu daří na slunném stanovišti s vlhkými, propustnými a úrodnými půdami. Na jaře je vhodné ho seříznout, abychom podpořili bohaté kvetení a přihnojit kvalitním kombinovaným hnojivem. Pěstuje se ve tvaru keře nebo na vysokém kmínku. Využívá se jako zajímavý kvetoucí živý plot nebo jako solitérní rostlina, nebo v kombinaci s jinými dřevinami. Daří se mu i ve větších nádobách, takže jej můžete pěstovat i na balkoně nebo terase. Během zimních měsíců nadzemní část zatahuje (usychá) a na jaře z kořene raší nové výhony.
Pěstování: Nejlépe se mu daří na slunném stanovišti s vlhkými, propustnými a úrodnými půdami. Na jaře je vhodné ho seříznout, abychom podpořili bohaté kvetení a přihnojit kvalitním kombinovaným hnojivem. Pěstuje se ve tvaru keře nebo na vysokém kmínku. Využívá se jako zajímavý kvetoucí živý plot nebo jako solitérní rostlina, nebo v kombinaci s jinými dřevinami. Daří se mu i ve větších nádobách, takže jej můžete pěstovat i na balkoně nebo terase. Během zimních měsíců nadzemní část zatahuje (usychá) a na jaře z kořene raší nové výhony.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
